MENU
22lut

Z wizytą w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim

20 lutego w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim przebywała delegacja pracowników naukowych Wydziału Wojskowego Akademii Sztuki Wojennej w składzie: dziekan Wydziału Wojskowego płk dr hab. Krzysztof Krakowski, dyrektor Instytutu Strategii Wojskowej płk dr hab. Juliusz Tym oraz kierownik Zakładu Historii Sztuki Wojennej i Polemologii ppłk dr Jacek Lasota.

16lut

Przywództwo wojskowe i komunikacja

15 lutego odbyła się inauguracja kolejnej edycji studiów podyplomowych Przywództwo wojskowe i komunikacja. 

15lut

Thomas Durell Young gościem ASzWoj

13 lutego w Akademii Sztuki Wojennej przebywał amerykański ekspert dr Thomas Durell Young. Wykład, poświęcony polityce obronnej państw Europy Środkowej i Wschodniej, zebrał słuchaczy Wydziału Wojskowego oraz przedstawicieli kadry i pracowników uczelni w auli 30 w Bibliotece Głównej. Prelegent był gościem podsekretarza stanu w MON Tomasza Szatkowskiego.

15lut

Strategiczne znaczenie Morza Bałtyckiego

10 lutego był okazją do refleksji nad bezpieczeństwem morskim Rzeczypospolitej Polskiej. Złożyło się na to kilka powodów.

06lut

GÓRY-17 w programie Naszaarmia.pl

Zachęcamy do obejrzenia najnowszego odcinka "Naszaarmia.pl". Zobaczycie w nim m.in. jak przebiegało ćwiczenie pk. GÓRY-17, w którym uczestniczyli słuchacze Akademii Sztuki Wojennej (7:57).

06lut

Zakończenie Wyższego Kursu Sztabowego

3 lutego miało miejsce uroczyste zakończenie Wyższego Kursu Sztabowego (WKS) oznaczonego kodem 8101001 oraz  przeznaczonego dla kandydatów na stanowisko oficera sztabowego szczebla taktycznego, operacyjnego, strategicznego o stopniu etatowym podpułkownika wszystkich korpusów osobowych.

03lut

Rozpoczęcie studiów podyplomowych

03lut

Zachęcamy do zapisów!

Wszystkie Studentki oraz Panie pracujące w Akademii Sztuki Wojennej zapraszamy do zapisów na zajęcia z samoobrony. Udział w treningach pozwoli  na zapoznanie się z podstawowymi technikami sztuk walki i obrony w sytuacjach zagrożenia, a przy okazji wpłynie na poprawę kondycji. Zajęcia poprowadzi profesjonalny instruktor sportów walki mgr Anna Kotarska.

27sty

GÓRY 17 – zakończenie ćwiczenia

27 stycznia na zakończenie II etapu ćwiczenia studyjnego GÓRY-17 słuchacze mieli możliwość zapoznania się z historią powstania oraz budową Zapory  Solinie. 

26sty

GÓRY 17 – trwa studium terenowe

25 stycznia ćwiczące zespoły kontynuowały realizację studium terenowego. Szkolenie zrealizowane zostało na dwóch punktach rekonesansowych, gdzie słuchacze dokonywali orientacji topograficznej oraz taktycznej oceny terenu. Bardzo ważnym elementem realizowanym w ramach ww. rekonesansów było precyzowanie zadań w terenie.

25sty

GÓRY 17 - studium terenowe

18sty

Ćwiczenie studyjne pk. GÓRY-17 rozpoczęte

18 stycznia w Wydziale Wojskowym Akademii Sztuki Wojennej rozpoczęło się jednoszczeblowe, jednostronne ćwiczenie studyjne pk. GÓRY-17.

12sty

Wizyta WKOS w JW GROM

10 stycznia uczestnicy Wyższego Kursu Operacyjno – Strategicznego odwiedzili  Jednostkę Wojskową GROM. Wizyta odbyła się w ramach zajęć prowadzonych przez Zakład Działań Wojsk Specjalnych i Marynarki Wojennej Instytutu Sztuki Operacyjnej i Taktyki.

09sty

Inauguracja Wyższego Kursu Operacyjno - Logistycznego

9 stycznia br. w Akademii Sztuki Wojennej odbyła się inauguracja Wyższego Kursu Operacyjno-Logistycznego (WKOL, edycja 2017). Uczestników przywitali szef Zarządu Logistyki P4 płk dr inż. Robert Woźniak oraz dziekan Wydziału Wojskowego płk dr hab. inż. Krzysztof Krakowski. Kurs potrwa do 30 czerwca 2017 roku.

23gru

Pierwsza wigilia w Wydziale Wojskowym

Pierwsze spotkanie opłatkowe w Wydziale Wojskowym w dniu 21 grudnia to szczególnie ważne wydarzenie, które zjednoczyło wydziałową społeczność akademicką w oczekiwaniu na przyjście na świat Wyczekiwanego.

21gru

Konferencja nt. Wojsk OT

19 grudnia w Akademii Sztuki Wojennej odbyła się konferencja naukowa nt. "Działania Wojsk Lądowych i Wojsk Obrony Terytorialnej w świetle współczesnych wyzwań i zagrożeń" zorganizowana przez pracowników naukowo-dydaktycznych Zakładu Działań Wojsk Lądowych i Obrony Terytorialnej. Uczestników przywitał dziekan Wydziału Wojskowego płk dr hab. Krzysztof Krakowski.

20gru

Zakończenie III Edycji Studiów Podyplomowych

W dniu 16.12.2016 r. odbyło się uroczyste zakończenie III edycji studiów podyplomowych „Przywództwo wojskowe i komunikacja” (kod 1101149). W tej edycji  uczestniczyło 23 oficerów.

16gru

Wizyta przedstawicieli JSOU

13 grudnia Wydział Wojskowy gościł przedstawicieli Joint Special Operations Univeristy (USA). Celem delegacji w składzie: George McNair, Ben Zwiebelson i Bogdan Ganiewski było przeprowadzenie wykładów z Wyższym Kursem Operacyjno – Strategicznym. 

12gru

ERASMUS+: Podejmij wyzwanie!

Wyjazdy w ramach programu Erasmus+ wzbudzają ogromny entuzjazm, ale równocześnie generują wiele obaw wśród kandydatów, jak i samych uczestników. Część studentów twierdzi, że erasmusowe plany trudno jest zrealizować i już na samym początku rezygnuje, być może, z największej studenckiej przygody. Ewelina Wierzbicka i Jakub Niemiec przezwyciężyli strach przed nieznanym, podjęli wyzwanie i… zakochali się w Erasmusie! Dziś opowiadają nam o pierwszych krokach z programem, wyjątkowych miejscach i wyniesionych doświadczeniach.

09gru

Ćwiczenie ŚWIDER 2016 – zakończone

9 grudnia 2016 roku był ostatnim dniem ćwiczenia studyjnego pod kryptonimem ŚWIDER 2016.

06gru

Ćwiczenie ŚWIDER 16 - rozpoczęte

5 grudnia 2016 roku w Wydziale Wojskowym Akademii Sztuki Wojennej rozpoczęło się dwuszczeblowe ćwiczenie studyjne pod kryptonimem ŚWIDER 2016.

05gru

Wojskowe systemy łączności i informatyki C4ISR– bezpieczeństwo cyberprzestrzeni RP

29lis

Wnioski z wojny hybrydowej na Ukrainie

W dniach 23-24 listopada przedstawiciele Zakładu Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni Instytutu Działań Informacyjnych Wydziału Wojskowego Akademii Sztuki Wojennej uczestniczyli w międzynarodowej konferencji naukowej nt.: „Wojna hybrydowa na Ukrainie wnioski i rekomendacje dla Europy i świata”.

19lis

WWoj w programie Naszaarmia.pl

W najnowszym odcinku programu "Nasza Armia" znalazła się relacja z działalności Wydziału Wojskowego ASzWoj. Zapraszamy do oglądania!

25paź

Obronność Polski XXI wieku

18paź

O kierunkach rozwoju łączności w 9. BWD

17 października 2016 roku przedstawiciele Instytutu Działań Informacyjnych Wydziału Wojskowego ASzWoj uczestniczyli w seminarium naukowym organizowanym w 9. Brygadzie Wsparcia Dowodzenia w Białobrzegach pt.: Kierunki rozwoju systemów dowodzenia, łączności i informatyki w procesie osiągania zdolności sieciocentrycznych.

13paź

Siła tkwi w STUDENTACH!

Wywiad z przewodniczącą Samorządu Studentów Akademii Sztuki Wojennej - Pauliną Bojanowską.

11paź

Uroczystości w garnizonie Sieradz

7 października przedstawiciele Instytutu Działań Informacyjnych Wydziału Wojskowego Akademii Sztuki Wojennej uczestniczyli w obchodach 81. rocznicy utworzenia garnizonu Sieradz oraz Święcie 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia w Sieradzu.

16wrz

Wydział Wojskowy rozpoczyna funkcjonowanie

Wydział Wojskowy stanowi kluczowy ośrodek kształcenia i doskonalenia kadr dowódczo-sztabowych Sił Zbrojnych RP. Studia i kursy prowadzone są z myślą o wszystkich poziomach dowodzenia, tj. strategicznym, operacyjnym i taktycznym