MENU
16paź

Obwieszczenie ws. ogłoszenia konkursu na funkcję prodziekana ds. dydaktycznych WWoj

Działając na podstawie § 44 ust. 3 i § 47 ust. 2 statutu Akademii Sztuki Wojennej, ustalonego decyzją Nr 291/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 3 października 2016 r. w sprawie nadania statutu Akademii Sztuki Wojennej, ogłaszam konkurs na funkcję prodziekana ds. dydaktycznych Wydziału Wojskowego ASzWoj na kadencję do 30.09.2019 r.

09paź

Listy osób przyjętych na studia podyplomowe w roku akademickim 2018/2019

Szanowni Państwo, informujemy, że w roku akademickim 2018/2019 zostaną uruchomione następujące kierunki studiów podyplomowych:

02paź

Informacje organizacyjne - studia i kursy dla żołnierzy w roku akdemickim 2018/2019

Wszystkie ogłoszenia informacyjne dla oficerów zakwalifikowanych na studia i kursy w roku akdemickim 2018/2019 w Akademii Sztuki Wojennej.

01paź

Ocena wyróżniająca dla kierunku "Obronność"

21 czerwca br. weszła w życie uchwała Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej w sprawie oceny programowej na kierunku obronność realizowanego na Wydziale Wojskowym ASzWoj.  Studia te, prowadzone na poziomie pierwszego oraz drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim, uzyskały ocenę wyróżniającą.

16paź

Wizyta studentów kierunku ,,Dowodzenie'' w 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej

W środę, 10 października 2018 r. studenci kierunku studiów „Dowodzenie”, pod opieką mjr. Andrzeja Zajączkowskiego, uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej im. Tadeusza Kościuszki, w Wesołej.

11paź

Spotkanie Rady Programowej kierunku studiów "Dowodzenie"

W dniu 10 października 2018 r., w sali konferencyjno-edukacyjnej im. mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” Akademii Sztuki Wojennej, obyło się pierwsze spotkanie Rady Programowej kierunku studiów „Dowodzenie”.

10paź

Inauguracja "Zarządzanie w sztabach wojskowych"

8 października 2018 r. w Wydziale Wojskowym miało miejsce uroczyste rozpoczęcie kolejnej edycji niestacjonarnych studiów podyplomowych „Zarządzanie w sztabach wojskowych”, którego dokonał dziekan Wydziału Wojskowego, płk dr hab. Krzysztof KRAKOWSKI.

10paź

Przedstawicieciele Wydziału Wojskowego w Shumen w Bulgarii.

W dniach 30.09-06.10.2018 r. oficerowie Wydziału Wojskowego Akademii Sztuki Wojennej ppłk Szymon MARKIEWICZ, ppłk Krystian FRĄCIK, ppłk Zbigniew LEŚNIEWSKI i mjr Wojciech ŚLĘZAK, w ramach programu Erasmus+ odbyli wizytę w „Vasil Levski” National Military University „Artillery, Air Defense and CIS Faculty” w Shumen w Bulgarii.

09paź

Spotkanie organizacyjne "Pogranicznik"

Studenckie Koło Naukowe „Pogranicznik” wychodząc naprzeciw oczekiwaniom studentów przygotowuje seminaria i warsztaty tematyczne biorąc aktywny udział w życiu naukowym Akademii, a także organizuje podróże studyjne do placówek i oddziałów Straży Granicznej na terenie całego kraju.

05paź

Rozpoczęcie studiów na kierunku "Dowodzenie"

2 października 2018 r. pierwsza grupa studentów rozpoczęła zajęcia na studiach stacjonarnych I stopnia kierunku „Dowodzenie”.

03paź

Listy osób przyjętych na studia I i II stopnia w Wydziale Wojskowym w rekrutacji dodatkowej (II tura)

Poniżej (w plikach do pobrania) znajdują się listy osób przyjętych w rekrutacji dodatkowej (II tura) na studia I i II stopnia na Wydziale Wojskowym.

01paź

Informacja dla studentów I semestru studiów niestajonarnych

Plik z informacjami organizacyjnymi dla studentów I i II stopnia na kierunku Obronność (I semestr).

28wrz

Wydziałowe rozpoczęcie roku dla studentów cywilnych WWoj

Studentów kierunków Obronność oraz Dowodzenie zapraszamy na wydziałowe rozpoczęcie roku akademickiego 2018/2019.

25wrz

Szkolenie studentów PSOT

W dniu 19.09.2018 r. szkolenie studentów PSOT realizowane było na terenie Komendy Morskiego Oddziału Straży Granicznej (MOSG) oraz Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Gdańsku. W czasie szkolenia słuchacze zostali zapoznani ze strukturą, zadaniami, wyposażeniem oraz terytorialnym zasięgiem działania MOSG.

25wrz

Edukacja wojskowa certyfikowanych pionów wojskowych klas mundurowych

20 września 2018 r. w auli Biblioteki Głównej Akademii Sztuki Wojennej odbyła się konferencja poświęcona uczestnikom pilotażowego programu wspierania 58 szkół ponadgimnazjalnych prowadzących tzw. „klasy mundurowe”. Organizatorzy spotkania to Wydział Wojskowy ASzWoj oraz Biuro ds. Proobronnych MON.

24wrz

Wizyta zespołu autorskiego w BALDEFCOL w Tartu

W dniach 17-21 września dyrektor Instytutu Sztuki Operacyjnej i Taktyki płk. dr. hab. Przemysław Paździorek wraz z grupą oficerów przebywali w Baltic Defence College (BALDEFCOL) w Tartu (Estonia).

21wrz

Przedłużona rekrutacja dodatkowa na studia I i II stopnia w Wydziale Wojskowym

W Wydziale Wojskowym prowadzona jest rekrutacja dodatkowa na studia I i II stopnia.

21wrz

Kurs wstępny dla pierwszorocznych studentów ASzWoj WWoj

Informujemy, że wraz z dniem 20 września 2018 roku na platformie edukacyjnej LMS ILIAS uruchomiony został kurs wstępny dla studentów rozpoczynających studia na Akademii Sztuki Wojennej w roku 2018/2019.

20wrz

Uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego 2018/2019 w Wydziale Wojskowym ASzWoj

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/2019  w Wydziale Wojskowym dla studentów I i II stopnia studiów kierunku Dowodzenie oraz Obronność odbędzie się 2 października 2018 r. (wtorek) o godz. 10.00 w bl. 56, sala 211.

19wrz

LISTY OSÓB PRZYJĘTYCH W REKRUTACJI DODATKOWEJ NA STUDIA I i II STOPNIA

W plikach do pobrania znajdują się listy osób przyjętych w rekrutacji dodatkowej na studia I i II stopnia na Wydziale Wojskowym.

19wrz

POMORZE-18 rozpoczęte!

17 września 2018 roku studenci Podyplomowych Studiów Operacyjno-Taktycznych (PSOT) Wydziału Wojskowego pod kierunkiem dr. inż. Rafała Chrupka, rozpoczęli podróż studyjną „POMORZE 2018”

03sie

Lista osób zakwalifikowanych na studia II stopnia

Kandydaci zakwalifikowani na studia w procesie rekrutacji

31lip

Konferencja w Portugalii z udziałem oficerów logistyki z ASzWoj

W dniach 17-21.07.2018 r. ppłk dr inż. Zdzisław MALINOWSKI (kierownik Zakładu Logistyki Wojskowej) i mjr. Marcin GROMEK (asystent Zakładu Logistyki Wojskowej) wzięli udział w międzynarodowej konferencji International Joint Conference on Industrial Engineering and Operations Management, organizowanej przez Academia Militar w Lizbonie.

27lip

Listy osób przyjętych na studia I stopnia - WWoj

Poniżej w znajdują się listy osób przyjętych na studia I stopnia.

05lip

„Historia Służb Specjalnych” – nowe studia podyplomowe w ASzWoj

Wydział Wojskowy Akademii Sztuki Wojennej w październiku 2018 r. po raz pierwszy uruchomi studia podyplomowe „Historia Służb Specjalnych”. Kierunek ten skierowany jest do absolwentów studiów wyższych II stopnia, zainteresowanych zdobyciem wiedzy o historii polskich i zagranicznych służb wywiadowczych i kontrwywiadowczych.

03lip

Zakończenie roku akademickiego 2017/2018 studentów kierunku Obronność

28 czerwca br. w Sali widowiskowo-konferencyjnej im. gen. Franciszka Gągora, Wydział Wojskowy Akademii Sztuki Wojennej zakończył rok akademicki 2017/2018, promując grono absolwentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I oraz II stopnia na kierunku Obronność.

29cze

Pierwsza promocja Oficerów Dyplomowanych Sił Zbrojnych RP

9 czerwca 2018 r. Wydział Wojskowy Akademii Sztuki Wojennej zakończył rok akademicki 2017/2018.

29cze

„Tylko prawda jest ciekawa” – wizyta Prezesa Zarządu TVP w Akademii Sztuki Wojennej

27 czerwca br. w murach Akademii Sztuki Wojennej gościł Jacek Kurski, Prezes Zarządu Telewizji Polskiej. W ramach drugiej edycji Forum Komunikacji Strategicznej „STRATCOM FORUM” wygłosił wykład dotyczący roli mediów w przeciwdziałaniu dezinformacji.

28cze

Wydział Wojskowy na Balt Military EXPO

W dniach 25-27.06 br. w Gdańsku odbyły się Bałtyckie Targi Militarne – Balt Military Expo. Bałtyckie Targi Militarne realizowane były w ścisłej współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej, Inspektoratem Marynarki Wojennej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Centrum Operacji Morskich – Dowództwem Komponentu Morskiego Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

27cze

Konferencja w Atenach z udziałem naukowców z ASzWoj

W dniach 18-21 czerwca 2018 r. w Atenach (Grecja) odbyła się konferencja nt. 16th Annual International Conference on International Studies. Gospodarzem konferencji był Ateński Instytut Badań i Edukacji (Athens Institute for Education and Research).