MENU
07lis

Pierwsza edycja kursu operatorów systemu symulacyjnego JTLS do ćwiczenia Anakonda-18

W dniu 15.10.2018r. w Centrum Symulacji i Komputerowych Gier Wojennych rozpoczął się I kurs specjalistyczny dla operatorów stacji roboczej systemu symulacyjnego JTLS przygotowujący się do ćwiczenia Anakonda-18.

17wrz

Warsztaty bazodanowe JEMM do ćwiczenia pk. ANAKONDA-18

Od kilku miesięcy realizowany jest proces przygotowania ćwiczenia dowódczo sztabowego wspomaganego komputerowo (CPX/CAX – Command Post Exercise/Computer Assissted Exercise) pk. ANAKONDA-18 (AN-18).

17wrz

JTLS w ćwiczeniu studyjnym pk. BRAMA-18

Kolejnym ćwiczeniem studyjnym naszej Akademii, w którym wykorzystano system symulacyjny JTLS (Joint Theater Level Simulation) było ćwiczenie pod kryptonimem BRAMA-18.

17wrz

Pierwsze w historii Centrum ćwiczenie dwustronne

W dniach 7-13 kwietnia, po raz pierwszy w historii Centrum Symulacji i Komputerowych Gier Wojennych, zostało przeprowadzone dwustronne ćwiczenie dowódczo sztabowe wspomagane komputerowo pod kryptonimem BÓBR-18. Ćwiczenie przygotował Zespół Autorski 11 Dywizji Kawalerii Pancernej przy udziale oficerów CSiKGW. Kierownikiem Ćwiczenia był dowódca 11DKPanc gen. dyw. Stanisław Czosnek.

17wrz

Ćwiczenie zarządzania kryzysowego dla studentów WBN

Centrum Symulacji i Komputerowych Gier Wojennych realizuje zadania wsparcia procesu dydaktycznego jednostek organizacyjnych Akademii Sztuki Wojennej. Zdolności Centrum są wykorzystywane przede wszystkim w czasie doskonalenia praktycznych aspektów wynikających z programów studiów słuchaczy różnych kierunków.

17wrz

Ćwiczenie studyjne pk. POWIETRZNA TARCZA-18

Ćwiczenie studyjne pk. POWIETRZNA TARCZA-18 odbywało się w terminie od 8 do 19 stycznia br. w oparciu o bazę teleinformatyczną i szkoleniową Centrum Symulacji i Komputerowych Gier Wojennych. W ćwiczeniu wykorzystywano Zintegrowane Oprogramowanie Dowodzenia i Kontroli Operacji Powietrznych (ICC), którego administrowanie zapewnili specjaliści z CSiKGW.

28lut

ĆWICZENIE STUDYJNE pk.TWIERDZA-18

Rok 2018 w Centrum Symulacji i Komputerowych Gier Wojennych (CSiKGW) rozpoczął się intensywnie m.in. ćwiczeniem studyjnym pk. TWIERDZA-18. Odbyło się ono w murach naszej komórki od 8 do 12 stycznia, kiedy to był realizowany pierwszy etap tego pod wieloma względami nowatorskiego przedsięwzięcia zorganizowanego przez Wydział Wojskowy (WWoj).