MENU
05kwi

Warsztaty "The Steering Committee V4"

W dniach 4-5 kwietnia odbywały się dwudniowe warsztaty "The Steering Committee V4". Jest to inicjatywa z udziałem akademii wojskowych państw członkowskich Grupy Wyszehradzkiej.

30mar

Szkolenie kondycyjne "Jodła 2018"

W dniach 25-30.03.2018r. odbyło się szkolenie kondycyjne "Jodła 2018".

29mar

Spotkanie wielkanocne

29mar

Zmiany kadrowe w Akademii

29 marca br. w Sali Tradycji odbyły się uroczystości związane ze zmianami kadrowymi w Akademii Sztuki Wojennej. Rektor-komendant, gen. bryg. dr inż. Ryszard Parafianowicz, wręczył akt mianowania na wyższe stanowisko oraz pożegnał podoficera kończącego służbę wojskową w ASzWoj.

28mar

Relacja z konferencji naukowej „Dowodzenie Wojskami Rakietowymi i Artylerią …”

26 marca br. Zakład Połączonego Wsparcia Ogniowego z Wydziału Wojskowego Akademii Sztuki Wojennej zorganizował konferencję naukową pt. Dowodzenie Wojskami Rakietowymi i Artylerią we współczesnych operacjach w aspekcie realizacji połączonego wsparcia ogniowego.

28mar

Design for Operational & Tactical Applications

26mar

Eksperci o kierunkach rozwoju SZ RP oraz przygotowań obronnych kraju

26mar

Nowości wydawnicze ASzWoj (marzec, część II)

Zachęcamy do zapoznania się z publikacjami, które ukazały się w marcu nakładem Wydawnictwa Akademii Sztuki Wojennej.

26mar

Akademia Sztuki Wojennej i najważniejsze instytucje lotnicze o bezpieczeństwie

23 marca 2018 roku Akademia Sztuki Wojennej była organizatorem Międzynarodowego Seminarium Naukowego. Wydarzenie zostało wsparte przez partnerów krajowych oraz międzynarodowych uczestników projektu Systems for Aerial Surveillance and Security - SASS.

23mar

Współdziałanie Sił Zbrojnych RP, służb MSWiA oraz administracji publicznej podczas kryzysu i wojny

22mar

Zajęcia dla KN PPZ w Fabryce Broni „Łucznik” w Radomiu

21 marca br. Koło Naukowe Polskiego Przemysłu Zbrojeniowego miało możliwość zapoznać się "od środka" z działalnością Fabryki Broni "Łucznik" w Radomiu. Członkowie Koła oraz opiekunowie: ppłk dr inż. Andrzej SOBOŃ oraz dr inż. Izabela HORZELA wzięli udział w podróży studyjnej do jednej ze spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

20mar

SPROSTOWANIE

W odniesieniu do artykułów: „Czas szybkich awansów w wojsku minął. Błaszczak likwiduje weekendowe kursy Macierewicza” autorstwa p. Edyty Żemły oraz „Błaszczak likwiduje weekendowe kursy generalskie. "Ich poziom to dramat"” opracowanego przez p. Bartosza Golucha.

17mar

Dzień Otwarty w Akademii Sztuki Wojennej

Pogoda nie rozpieszczała tegorocznych kandydatów na studia, którzy chcieli odwiedzić Akademię Sztuki Wojennej podczas Dnia Otwartego, w sobotę 17 marca br. Jednakże ci najwytrwalsi dotarli i otrzymali sporą dawkę informacji o zasadach rekrutacji, kierunkach studiów, pomocy materialnej oraz możliwościach rozwoju, jakie oferuje nasza uczelnia

16mar

W ASzWoj o praktycznych aspektach przywództwa – wykład generała Wiesława Kukuły

13mar

Ostatnie zajęcia dla studentów w ramach Legii Akademickiej

23 marca br. odbyły się ostatnie zajęcia projektu pilotażowego pt. Edukacja wojskowa studentów w ramach Legii Akademickiej organizowanych w Akademii Sztuki Wojennej.

12mar

Nowości wydawnicze ASzWoj (marzec)

Zachęcamy do zapoznania się z publikacjami, które ukazały się w marcu nakładem Wydawnictwa Akademii Sztuki Wojennej.

08mar

„Kobiety-żołnierze najlepiej obalają stereotypy o sobie samych” – wywiad z dr Barbarą Drapikowską

Z okazji Dnia Kobiet zapytaliśmy dr Barbarę Drapikowską – naukowca z Pracowni Badań Komunikacji Społecznej i Medialnej WBN, autorkę szeregu publikacji o kobietach w wojsku – o aktywność kobiet w wojsku, o fakty i mity związane z ich służbą, a także o zachowania społeczne wobec tej grupy żołnierzy. 

06mar

Koło Naukowe Studentów Logistyki w przedsiębiorstwie logistycznym Flex w Łodzi

Koło Naukowe Studentów Logistyki wraz z opiekunem dr. Jackiem Kurowskim, jak co roku zorganizowało wyjazd studyjny. 27 lutego br. delegacja KNSL, studenci kierunku Logistyka oraz pracownicy Instytutu Logistyki - dr Marek Mróz oraz mgr Agnieszka Duda - uczestniczyli w wyjeździe do przedsiębiorstwa Flex w Łodzi.

05mar

Studenckie Seminarium Naukowe „Dostęp do broni palnej”

05mar

Rozpoczęcie szkolenia w ramach Wyższych Kursów Obronnych (5 marca 2018 r.)

02mar

W hołdzie obrońcom Radiostacji Komendy Głównej Armii Krajowej

01mar

„Żołnierze Wierni Przysiędze” upamiętnieni przez społeczność ASzWoj

1 marca 2018 r., z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, społeczność Akademii Sztuki Wojennej uczciła pamięć bohaterów na uroczystej zbiórce w sali widowiskowej im. gen. Gągora. 

27lut

Teoria i praktyka działań nieregularnych w walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej

27 lutego br. miała miejsce ogólnopolska konferencja na temat Teoria i praktyka działań nieregularnych w walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. Wydarzenie zorganizowane zostało we współpracy Wydziału Wojskowego ASzWoj z Muzeum Wojska Polskiego oraz Wojskowym Biurem Historycznym im. gen. broni Kazimierza Sosnkowskiego.

26lut

Obchody 187. rocznicy bitwy pod Olszynką Grochowską

W niedzielę 25 lutego br. w Warszawie odbyły się uroczystości upamiętniające 187. rocznicę bitwy pod Olszynką Grochowską. We mszy świętej sprawowanej w intencji Ojczyzny w kościele pw. Najczystszego Serca Maryi na Placu Szembeka uczestniczył Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

22lut

ASzWoj o roli przywództwa

Jak być dobrym dowódcą? – na to pytanie próbował odpowiedzieć słuchaczom gen. bryg. dr inż. Adam Joks, w trakcie wykładu wygłoszonego w Akademii Sztuki Wojennej. Prelekcja odbyła się 21 lutego br. i została zorganizowana z inicjatywy Wydziału Wojskowego.

22lut

Kwartalnik „Bellona” świętuje stulecie

Jedno z najpopularniejszych wojskowych pism naukowych – Kwartalnik „Bellona” w tym roku obchodzi stulecie swojego istnienia. 20 lutego br. z tej okazji, w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, odbył się uroczysty jubileusz.

21lut

O historii polskiej szermierki w Ambasadzie Węgier

6 lutego 2018 r. prorektor ds. studenckich prof. dr hab. Jarosław Gryz wraz z przedstawicielami Wydziałowej Rady Samorządu Studentów Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego oraz Sekcji Fechtunku Szablą Polską ASzWoj wzięli udział w spotkaniu w Ambasadzie Węgier.

16lut

Kolejna szkoła pod patronatem Akademii Sztuki Wojennej

15lut

Nowości wydawnicze ASzWoj

Zachęcamy do zapoznania się z publikacjami, które ukazały się w lutym nakładem Wydawnictwa Akademii Sztuki Wojennej.

14lut

Tydzień Powitalny dla studentów zagranicznych Erasmus+ rozpoczęty!

13 lutego br. odbyła się inauguracja XVIII edycji studiów w ramach programu Erasmus+. W trwającym właśnie Tygodniu Powitalnym (13-16.02.2018), czyli Orientation Week, udział bierze 33 studentów zagranicznych zakwalifikowanych na studia i praktyki w ASzWoj.