MENU
27mar

Olimpijczycy otrzymali indeksy!

W dniach 24-25 marca br. w murach „starej” Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbył się finał Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Olimpiada zorganizowana została po raz pierwszy, a udział w niej wzięło blisko 1200 uczniów z ponad 300 szkół ponadgimnazjalnych z całej...

24mar

Cześć pamięci więźniom z obozu NKWD

23mar

Wrócił tytuł oficera dyplomowanego Sił Zbrojnych RP

21 marca br. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dn. 14 marca 2017 r., ws. tytułów żołnierzy zawodowych (Dz. U. z 6 marca 2017 r., poz. 480). Tym samym, powraca tytuł oficera dyplomowanego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, w skrócie „dypl. SZ RP", który...

22mar

Sukcesy naszych juniorów i młodzików judo!

17mar

Nowości wydawnicze (marzec)

Zapraszamy do zapoznania się z publikacjami, które właśnie ukazały się nakładem Wydawnictwa Akademii Sztuki Wojennej.

13mar

Design Thinking na Wydziale Wojskowym

12mar

Na drodze do współpracy z ITS

10mar

Gospodarka odpadami niebezpiecznymi - pierwsza edycja kursu

W dniach 6-10 marca 2017 r. w Centrum Szkolenia Obrony Przed Bronią Masowego Rażenia Akademii Sztuki Wojennej odbyła się pierwsza edycja kursu doskonalącego Gospodarka odpadami niebezpiecznymi, będącego efektem współpracy Departamentu Infrastruktury MON i Centrum Szkolenia OPBMR.

07mar

Uroczystości patriotyczne w Rembertowie

6 marca pod Pomnikiem Obrońców Radiostacji KG AK odbyły się uroczystości patriotyczne z udziałem władz dzielnicy Rembertów i jej mieszkańców.  Nie zabrakło delegacji Akademii Sztuki Wojennej, która pod monumentem złożyła pamiątkowy wieniec.

06mar

Zapraszamy do sportowej reprezentacji ASzWoj!

Zapraszamy do lektury rozmowy z kierownikiem Studium Wychowania Fizycznego i Sportu ASzWoj, ppłk. Adamem Matyją

03mar

Pożegnanie oficera

3 marca br. w akademickiej Sali Tradycji odbyło się uroczyste pożegnanie oficera, ppłk. dypl. Jarosława Plewy, który będzie kontynuował swoją służbę w Wojewódzkim Sztabie Wojskowym w Olsztynie.

02mar

Nowości wydawnicze (luty)

Zapraszamy do zapoznania się z publikacjami, które właśnie ukazały się nakładem Wydawnictwa Akademii Sztuki Wojennej.

01mar

Żołnierze Wierni Przysiędze

1 marca – z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, społeczność Akademii Sztuki Wojennej uczciła pamięć bohaterów.

01mar

W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym”

1 marca obchodzimy w Polsce Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.  Jest to święto państwowe ustanowione na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku, upamiętniające żołnierzy antykomunistycznego podziemia. Po zakończeniu II wojny światowej „Żołnierze Wyklęci” (zwani także...

28lut

186. rocznica bitwy pod Olszynką Grochowską

24lut

Porozumienie z Biurem Ochrony Rządu

24 lutego w Sali Tradycji Akademii Sztuki Wojennej podpisano porozumienie o współpracy naszej uczelni z Biurem Ochrony Rządu. Sygnatariuszami dokumentu byli: rektor-komendant ASzWoj gen. bryg. dr inż. Ryszard Parafianowicz oraz szef BOR płk Tomasz Kędzierski.

23lut

Zbiory biblioteczne ASzWoj będą zdigitalizowane

Biblioteka Główna Akademii Sztuki Wojennej wygrała konkurs na realizację projektu z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Projekt dotyczy cyfrowego udostępniania zasobów nauki i obejmuje digitalizację ponad 47 tys. zasobów bibliotecznych do 2020 roku.

15lut

Powitanie żołnierzy w Sali Tradycji

5 lutego odbyła się uroczysta zbiórka w Sali Tradycji, podczas której powitano żołnierzy przybyłych do Akademii Sztuki Wojennej.

14lut

75. rocznica utworzenia Armii Krajowej

14 lutego 1942 roku, z rozkazu gen. Władysława Sikorskiego, Związek Walki Zbrojnej został przekształcony w Armię Krajową.

14lut

Podium dla naszego reprezentanta w Pucharze Polski Seniorów w judo!

Igor Dzierżanowski zdobył brązowy medal Pucharu Polski Seniorek i Seniorów w judo w wadze poniżej 100 kg.

14lut

Powitanie zagranicznych studentów w ASzWoj

14 lutego w Sali Tradycji ASzWoj odbyło się oficjalne powitanie studentów programu Erasmus+ przez władze uczelni. 22 młodych ludzi z 8 państw UE przez najbliższe miesiące będzie zdobywać wykształcenie w murach rembertowskiej Akademii.

06lut

CSOPBMR częścią europejskiego projektu badawczego

Centrum Szkolenia Obrony Przed Bronią Masowego Rażenia Akademii Sztuki Wojennej zostało jednym z 13 ośrodków w Europie, które wezmą udział w międzynarodowym projekcie pn. „eNOTICE”.

31sty

Wyjątkowa „lekcja historii”

Słuchacze wojskowych studiów w Akademii Sztuki Wojennej, podchorążych Wojskowej Akademii Technicznej oraz uczniów klas mundurowych z województwa mazowieckiego, wzięło udział w spotkaniu upamiętniającym 154. rocznicę powstania styczniowego.

27sty

Pożegnanie z mundurem

7 stycznia w Sali Tradycji Akademii Sztuki Wojennej odbyła się uroczystość pożegnania oficerów kończących zawodową służbę wojskową: płk. dr. Krzysztofa Ostrowskiego, płk. dr. hab. Andrzeja Pieczywoka oraz ppłk. Tomasza Dziubińskiego.

26sty

Nowości wydawnicze

Zapraszamy do zapoznania się z publikacjami, które właśnie ukazały się nakładem Wydawnictwa Akademii Sztuki Wojennej.

26sty

Zakończenie kursu językowego w SJO

25sty

Obwieszczenia Pełnomocnika Senatu ASzWoj

OBWIESZCZENIA z 25 stycznia 2017 roku o wyniku wyborów kandydatów na przedstawiciela do komisji wyborczej Akademii Sztuki Wojennej przeprowadzonych w dniu 25 stycznia 2017 roku.

25sty

Biuletyn Centrum Szkolenia OPBMR

W ramach działalności służbowej specjaliści Centrum Szkolenia Obrony przed Bronią Masowego Rażenia opracowują biuletyny tematyczne, poruszające aktualne problemy bezpieczeństwa chemicznego, biologicznego i nuklearnego.

23sty

Wybuch powstania styczniowego

W nocy z 22 na 23 stycznia 1863 roku doszło do wybuchu powstania styczniowego, które uznane zostało za największy zryw niepodległościowy XIX wieku. Oficjalnie rozpoczęło się Manifestem Tymczasowego Rządu Narodowego i trwało do października 1864 r. Wymierzone było przeciwko Imperium...

20sty

Mamy podium w Mistrzostwach Garnizonu Warszawa!

17 stycznia w Dowództwie Garnizonu Warszawa odbyło się uroczyste podsumowanie Mistrzostw Garnizonu Warszawa w sportach powszechnych za 2016 r. Sportowcy Akademii Sztuki Wojennej zajęli w klasyfikacji ogólnej 3 miejsce, ustępując Pułkowi Ochrony i Wojskowej Akademii Technicznej.