MENU
10lip

Obwieszczenie w sprawie konkursu na funkcję prorektora ds. naukowych

Informuję, że kandydat wyłoniony w drodze konkursu ogłoszonego dnia 5 maja 2017 r. płk dr hab. Bogdan GRENDA złożył rezygnację z funkcji prorektora ds. naukowych ASzWoj.

10lip

Zjazd Okręgu Wołyńskiego Światowego Związku Żołnierzy AK

W dniach 10-11 lipca br. w murach Akademii Sztuki Wojennej odbył się XXXVIII Zjazd Żołnierzy 27. WDP AK i Okręgu Wołyńskiego ŚZZ AK z okazji 73 rocznicy Akcji „Burza” i 74 rocznicy ludobójstwa ludności polskiej na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

06lip

#RazemBezpieczni: polsko-amerykański piknik wojskowy

6 lipca 2017 r., bezpośrednio po zakończeniu oficjalnej wizyty Prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Polsce, na błoniach PGE Narodowego w Warszawie odbył się polsko-amerykański piknik wojskowy.

04lip

Obwieszczenie Komisji Wyborczej ASzWoj

Obwieszczenie Komisji Wyborczej ASzWoj ws. wyniku wyborów przedstawicieli do Senatu wśród nauczycieli akademickich nieposiadających tytułu naukowego profesora lub stopnia naukowego doktora habilitowanego.

30cze

PODSUMOWANIE PIERWSZEGO ROKU AKADEMICKIEGO 2016/17 W AKADEMII SZTUKI WOJENNEJ

Mijający rok akademicki upłynął pod znakiem wielu wyzwań, zarówno organizacyjnych, jak i merytorycznych. Były to w pierwszej kolejności wyzwania związane z reorganizacją pracy wydziałów, utrzymaniem potencjału naukowo-dydaktycznego.

30cze

Komunikat

W dniu 30 czerwca 2017 r., zgodnie z § 46 ust. 1 statutu Akademii Sztuki Wojennej, przeprowadzony został konkurs na funkcję dziekana Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej na kadencję od 1.09.2017 r. do 31.08.2020 r

30cze

„Polskie wojsko potrzebuje Akademii Sztuki Wojennej. Stąd mają wychodzić pierwszorzędne kadry wojskowe”

Decyzja o powołaniu Akademii Sztuki Wojennej była jedną z pierwszych, jakie podjął minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, a ustawa o utworzeniu uczelni weszła w życie niemal równo rok temu – 1 lipca 2016 r. 30 czerwca 2017 r. odbyło się uroczyste zakończenie pierwszego roku...

29cze

Zagrożenia o naturze hybrydowej. Seminarium naukowe.

„Scenariusze rozwoju i przeciwdziałania zagrożeniom o naturze hybrydowej dla systemu bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej” to temat seminarium naukowego, które miało miejsce 28 czerwca 2017 r. na Wydziale Wojskowym ASzWoj. 

27cze

Początek współpracy z PGZ S.A.

27 czerwca br. w Warszawie doszło do oficjalnego podpisania umowy o współpracy pomiędzy Polską Grupą Zbrojeniową S.A. i ośmioma uczelniami, w tym Akademią Sztuki Wojennej, którą reprezentował rektor-komendant Akademii Sztuki Wojennej, gen. bryg. dr inż. Ryszard...

20cze

Powitanie na sali tradycji

20 czerwca w sali tradycji rektor-komendant Akademii Sztuki Wojennej gen. bryg. dr inż. Ryszard Parafianowicz uroczyście powitał oficerów rozpoczynających służbę w ASzWoj.

16cze

Komunikat

Komunikat w sprawie wyboru na funkcję kierownika podstawowej jednostki organizacyjnej Akademii Sztuki Wojennej.

16cze

Komunikat

Komunikat w sprawie wyboru na funkcję kierowników podstawowych jednostek organizacyjnych Akademii Sztuki Wojennej.

08cze

Zakończyło się największe ćwiczenie akademickie - PIERŚCIEŃ-17

8 czerwca w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Bemowie Piskim zakończyło się największe ćwiczenie Akademii Sztuki Wojennej pk. PIERŚCIEŃ-17.

06cze

Ogłoszenie w sprawie wyboru na funkcje prorektorów Akademii Sztuki Wojennej

W dniu 31 maja 2017 r. o godz. 10.00, zgodnie z § 45 statutu Akademii Sztuki Wojennej, przeprowadzone zostały konkursy na funkcje prorektorów ds. dydaktycznych, naukowych i studenckich Akademii Sztuki Wojennej na kadencję od 1.09.2017 r. do 31.08.2020 r.

02cze

Drugi etap ćwiczenia „Pierścień 2017”

2 czerwca (piątek) rozpoczął się drugi etap ćwiczenia „Pierścień 2017”. Jego zasadnicza część jest realizowana w oparciu o infrastrukturę Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Bemowie Piskim.

02cze

Wyróżnienie sportowców Akademii Sztuki Wojennej

01cze

Wizyta grupy studyjnej z Indii

1 czerwca 2017 r.  wizytę w Akademii złożyła grupa studyjna z National Defence College of India, pod przewodnictwem gen. dyw. Vinaya Chandran, składająca się oficerów w stopniach gen. bryg./równorzędnego, uczestniczących w studiach poziomu strategicznego w indyjskiej...

31maj

Ćwiczenie szkieletowe „Pierścień 2017”

Słuchacze Wyższego Kursu Operacyjno-Strategicznego, Wyższego Kursu Operacyjno-Logistycznego, Kursu Dowódców Batalionów, Kursu Oficerów Rezerwy oraz studenci Podyplomowych Studiów Operacyjno-Taktycznych rozpoczęli pierwszy etap ćwiczenia szkieletowego pod kryptonimem PIERŚCIEŃ-17 –...

30maj

"Pro Defense" w Ostródzie z udziałem ASzWoj

30maj

Nowości wydawnicze: maj

Zapraszamy do zapoznania się z publikacjami, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Akademii Sztuki Wojennej.

25maj

Uroczystości w Wołominie

24maj

Obwieszczenie Komisji Wyborczej ASzWoj

Komisja Wyborcza Akademii ogłasza wyniki wyborów przedstawicieli do Senatu ASzWoj.

24maj

Porozumienie między Strażą Graniczną i Akademią Sztuki Wojennej

Komendant Główny Straży Granicznej gen. bryg. SG Marek Łapiński i Rektor-Komendant Akademii Sztuki Wojennej gen. bryg. dr. inż. Ryszard Parfianowicz podpisali porozumienie.

23maj

Prezentacja Koncepcji Obronnej RP

23 maja br. w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie szef MON Antoni Macierewicz wraz z kadrą kierowniczą wziął udział w oficjalnej prezentacji Koncepcji Obronnej RP.

22maj

72. rocznica rozbicia obozu NKWD w Rembertowie

19 maja pod Pomnikiem Więźniów Obozu NKWD odbyły się uroczystości związane z 72. Rocznicą rozbicia obozu NKWD w Rembertowie.

18maj

Kadra CSOPBMR w Drawsku Pomorskim

Kadra dydaktyczna Centrum Szkolenia Obrony przed Bronią Masowego Rażenia uczestniczyła w zajęciach instruktażowo-metodycznych i pokazach sprzętu Zgrupowania Wojsk Chemicznych w OSPWL Drawsko Pomorskie.

17maj

Nowości wydawnicze (maj)

16maj

Uroczyste otwarcie wystawy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim

10 maja o godz. 10.00 w Klubie Akademii Sztuki Wojennej odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „ROTMISTRZ WITOLD PILECKI – POLAK, MĄŻ, OJCIEC BOHATER”.

16maj

Wydawnictwo ASzWoj na targach książki

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska Wydawnictwa Akademii Sztuki Wojennej w czasie Warszawskich Targów Książki, które odbędą się w dniach 18-21 maja na PGE Narodowym.

10maj

Egzaminy specjalistyczne z języków obcych

Studium Języków Obcych ASzWoj opracowało nowy zestaw pytań na egzamin ustny z języka obcego dla studentów I stopnia.