MENU
28paź

1.500 uczestniczka Kursu Obronnego!

W dniu 25 października 2019 roku w Szkole Administracji Obronnej ASzWoj zakończyło się szkolenie obronne, realizowane w formie krótkoterminowego Kursu Obronnego, w którym udział wzięli pracownicy komórek obronnych administracji publicznej oraz przedsiębiorstw.

21paź

Rozpoczęcie szkolenia w Szkole Administracji Obronnej (21 października 2019 r.)

W ramach Wyższych Kursów Obronnych, 21 października 2019 roku, rozpoczęło się szkolenie obronne grupy: starostowie, prezydenci miast oraz ich zastępcy.

18paź

Zakończenie szkolenia w Szkole Administracji Obronnej

Kadra kierownicza Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie i kierownicy służb zespolonych Wojewody, 16 października 2019 roku, zakończyli trzydniowe szkolenie obronne.

18paź

Jubileusz Centrum Szkolenia OPBMR

Centrum Szkolenia Obrony Przed Bronią Masowego Rażenia w SZ RP, 16 października 2019 r., obchodziło 15-lecie swojej działalności.

14paź

Rozpoczęcie szkolenia w Szkole Administracji Obronnej (14 października 2019 r.)

W ramach Wyższych Kursów Obronnych rozpoczęło się szkolenie obronne grupy: starostowie, prezydenci miast oraz ich zastępcy.

14paź

"Przedsiębiorstwa Przyszłości Polskiego Przemysłu Obronnego" - zapraszamy do udziału w kolejnej edycji!

W dniach 25-26 października br. w Warszawie odbędzie się czwarta edycja konferencji naukowo-przemysłowej pt. „Przedsiębiorstwa Przyszłości Polskiego Przemysłu Obronnego”. W ramach tegorocznego spotkania po raz pierwszy przeprowadzone zostaną warsztaty z zakresu negocjacji w sektorze...

10paź

Porozumienie o współpracy ASzWoj i ABW

W Centralnym Ośrodku Szkolenia i Edukacji Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Emowie zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Akademią Sztuki Wojennej.

10paź

XV-lecie działalności Centrum Szkolenia OPBMR

W Akademii Sztuki Wojennej, 16 października 2019 r., odbędzie się seminarium naukowe z okazji XV-lecia działalności Centrum Szkolenia Obrony Przed Bronią Masowego Rażenia (OPBMR) w SZ RP.

10paź

Wynik konkursu na automaty vendingowe

Akademia Sztuki Wojennej informuje, że zakończył się konkurs z dnia 9 października 2019 r. na wybór dzierżawcy powierzchni w obiektach ASzWoj z przeznaczeniem na automaty vendingowe.

04paź

Rekrutacja na studia licencjackie, magisterskie i podyplomowe przedłużona do 31 października 2019!

Wszystkich zainteresowanych podjęciem studiów w murach ASzWoj zachęcamy do odwiedzenia zakładki „KANDYDAT”.

01paź

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020

W Akademii Sztuki Wojennej, 1 października 2019 r., odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego. Swoją obecnością uroczystość uświetnili m.in. minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, sekretarz stanu w MON Tomasz Zdzikot, rektorzy i przedstawiciele uczelni wojskowych...

01paź

Rozpoczęcie szkolenia w ramach WKO (30 września 2019 r.)

W ramach Wyższych Kursów Obronnych, 30 września 2019 roku, rozpoczęło się szkolenie obronne grupy: starostowie, prezydenci miast oraz ich zastępcy.

30wrz

Inauguracja roku akademickiego w ASzWoj

W Akademii Sztuki Wojennej, 1 października 2019 r., odbędzie się inauguracja roku akademickiego 2019/2020.

27wrz

Zmiany kadrowe w Akademii

W Sali Tradycji Akademii Sztuki Wojennej, 27 września 2019 r. odbyła się uroczystość związana ze zmianami kadrowymi w uczelni.

25wrz

Wynik konkursu na automaty vendingowe

Zakończył się konkurs z dnia 20 września 2019 r. na wybór dzierżawcy powierzchni w obiektach ASzWoj z przeznaczeniem na automaty vendingowe.

20wrz

Kurs wstępny dla studentów pierwszego roku

W dniach od 20 września do 31 października 2019 roku na platformie edukacyjnej ILIAS dostępny jest obowiązkowy kurs wstępny dla studentów pierwszego roku.

13wrz

Festiwal Orkiestr w Mundurach - już 5 października!

5 października 2019 r. zapraszamy wszystkich do Warszawy na Stadion PGE Narodowy na niezwykły Festiwal Orkiestr w Mundurach i największy w Polsce piknik wojska oraz służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji.

02wrz

Otwarte Mistrzostwa Wojska Polskiego w Szachach

W Akademii Sztuki Wojennej, 2 września br., rozpoczęły się Otwarte Mistrzostwa Wojska Polskiego w Szachach.

02wrz

Społeczność ASzWoj upamiętniła 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej

W Rembertowie, 2 września br., odbyły się uroczystości upamiętniające 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W obchodach udział wzięli przedstawiciele Akademii Sztuki Wojennej oraz władze dzielnicy Rembertów. 

01wrz

Otwarty Turniej Szachów Błyskawicznych

Niemal 130 osób wzięło udział w Otwartym Turnieju Szachów Błyskawicznych z okazji 20. rocznicy wejścia Polski do NATO. Zawody odbyły się 1 września br. w murach Akademii Sztuki Wojennej.

30sie

Zmiany kadrowe

W Sali Tradycji Akademii Sztuki Wojennej, 30 sierpnia br., odbyło się uroczyste pożegnanie żołnierzy kończących służbę wojskową w strukturach uczelni.

29sie

Konkurs MON na najlepszą pracę poświęconą kryptologii, cyberobronie, cyberbezpieczeństwu lub zwalczaniu cyberprzestępczości

Interesujesz się kryptologią, cyberobroną, cyberbezpieczeństwem lub zwalczaniem cyberprzestępczości i obroniłeś pracę związaną z tą tematyką? Weź udział w konkursie o Nagrodę im. Mariana Rejewskiego!

14sie

Uroczysta zbiórka z okazji Święta WP

W murach Akademii Sztuki Wojennej, 14 sierpnia 2019 r., odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Wojska Polskiego.

12sie

W ASzWoj trwa rekrutacja dodatkowa na studia cywilne!

W Akademii Sztuki Wojennej trwa rekrutacja na studia licencjackie, magisterskie oraz podyplomowe.

01sie

1 sierpnia - 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

„Polacy! Od dawna oczekiwana godzina wybiła. Oddziały Armii Krajowej walczą z najeźdźcą niemieckim we wszystkich punktach Okręgu Stołecznego” – napisano w pierwszej powstańczej odezwie rozklejonej na ulicach stolicy.

18lip

Listy rekrutacyjne - I stopień

Drodzy Kandydaci! Zachęcamy do zapoznania się z listami osób wstępnie zakwalifikowanych na studia I stopnia oraz listami rezerwowymi.

15lip

Global Affairs and Diplomacy

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi specjalnej oferty dydaktycznej w postaci rocznych studiów podyplomowych z zakresu Global Affairs and Diplomacy.

15lip

Stawiamy na rozwój - wywiad z płk. dr. hab. Leszkiem Elakiem, prorektorem ds. dydaktycznych Akademii Sztuki Wojennej

Zachęcamy do lektury wywiadu z płk. dr. hab. Leszkiem Elakiem, prorektorem ds. dydaktycznych Akademii Sztuki Wojennej, którego udzielił portalowi "Polska Zbrojna".

10lip

Zmiany kadrowe w ASzWoj

W Sali Tradycji Akademii Sztuki Wojennej, 10 lipca br., odbyła się uroczystość pożegnania dwóch oficerów w związku ze skierowaniem ich do służby poza granicami Polski.

26cze

Wizyta przedstawicieli Akademii Dowodzenia Bundeswehry

W Akademii Sztuki Wojennej gościła delegacja niemiecka, której przewodniczył płk Ralf Lasinski. Wykładowców i słuchaczy kursu Sztabu Generalnego Akademii Dowodzenia Bundeswehry przyjął płk dr hab. Tadeusz Zieliński – prorektor ds. naukowych.