MENU
01gru

Tożsamość nauk o bezpieczeństwie i obronności

W dniach 27-28 listopada br. odbyła się organizowana przez Wydział Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej konferencja naukowa zatytułowana: Tożsamość nauk o bezpieczeństwie i obronności.

01gru

Zmiany kadrowe w Akademii Sztuki Wojennej

1 grudnia br. w Sali Tradycji ASzWoj odbyły się uroczystości związane ze zmianami kadrowymi w Akademii Sztuki Wojennej. Prorektor ds. wojskowych, płk dr hab. Dariusz Majchrzak wręczył akt mianowania na wyższe stanowisko oraz pożegnał podoficera kończącego służbę wojskową w ASzWoj.

28lis

Kolejna szkoła pod patronatem ASzWoj

22 listopada br. w Sali Tradycji odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia dotyczącego objęcia patronatem przez Akademię Sztuki Wojennej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bolimowie.

27lis

Obchody 187. rocznicy wybuchu powstania listopadowego

26 listopada br. odbyły się obchody rocznicy wybuchu powstania listopadowego zorganizowane przez Radę i Zarząd Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy, proboszczów parafii pw. św. Wacława i Najczystszego Serca Maryi, Krąg Pamięci Narodowej oraz Stowarzyszenie Olszynka Grochowska.

27lis

Suwerenność i racja stanu Rzeczypospolitej Polskiej w perspektywie 2025 roku

23 listopada br. odbyła się, organizowana przez Wydział Bezpieczeństwa Narodowego, konferencja pt. Suwerenność i racja stanu Rzeczypospolitej Polskiej w perspektywie 2025 roku

24lis

O kształceniu lotniczym w Akademii Sztuki Wojennej

W dniu 22 listopada br. odbyła się organizowana przez Wydział Zarządzania i Dowodzenia Akademii Sztuki Wojennej konferencja naukowa zatytułowana: Kształcenie kadr dla lotnictwa jako element budowy zasobów systemu obronnego państwa.

22lis

Trójstronne porozumienie naukowych ośrodków logistyki wojskowo-cywilnej

21lis

XII Turniej Judo Dzieci za nami!

16lis

Środkowoeuropejskie Forum Edukacji Wojskowej podsumowało rok akademicki 2016/2017

W dniach 8-10 listopada br. w Mariborze (Słowenia) odbyła się doroczna konferencja uczelni wojskowych należących do CEFME - Środkowoeuropejskiego Forum Edukacji Wojskowej. Akademię Sztuki Wojennej reprezentował płk dr hab. Dariusz Majchrzak, prorektor ds. wojskowych.

10lis

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

10 listopada br., w Sali widowiskowo-konferencyjnej Klubu ASzWoj odbyły się uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

08lis

Public Management 2017 - podsumowanie

03lis

Ogłoszenie

W dniu 3.11.2017 r. p. Tomasz Nowogórski złożył dymisję z pełnionej funkcji p.o. kanclerza Akademii Sztuki Wojennej. Dymisja została przyjęta.

03lis

Sprostowanie dot. zamówienia publicznego nr 71/2017

W związku z nieprawdziwymi doniesieniami medialnymi (serwis Wirtualna Polska oraz naTemat), a także zapytaniami dotyczącym zamówienia publicznego z dn. 30.10.2017 r. wyjaśniam, co następuje.

03lis

Kursanci ASzWoj z wizytą w TVP INFO

W dniach 16-27 października br. w Centrum Doskonalenia Kursowego Oficerów odbył się Kurs z zakresu komunikacji społecznej i kontaktów z mediami.

02lis

Studenci Programu Erasmus+ z wizytą w Żandarmerii Wojskowej

02lis

„Żołnierska Pamięć” o zmarłych kolegach

31 października br. zgodnie z wieloletnią tradycją, w ramach kontynuowania programu Żołnierska Pamięć, delegacja Akademii Sztuki Wojennej oddała hołd swoim poległym kolegom, otaczając pamięcią ich mogiły. 

31paź

Zmiany kadrowe w ASzWoj

30 października br. w Sali Tradycji odbyły się uroczystości związane ze zmianami kadrowymi w Akademii Sztuki Wojennej. Rektor-komendant gen. bryg. dr inż. Ryszard Parafianowicz wręczył żołnierzom akty mianowań na wyższe stanowiska, a także pożegnał oficera kończącego zawodową...

31paź

Kolejne sukcesy UKJ ASzWoj w judo!

31paź

IZOLACJA – jako możliwy scenariusz zagrożenia dla systemu bezpieczeństwa Polski

30 października br. w Wydziale Wojskowym odbyło się seminarium naukowe pt.: Scenariusz rozwoju i przeciwdziałania zagrożeniom dla systemu bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej – IZOLACJA, zorganizowane przez Zakład Operacji Instytutu Sztuki Operacyjnej i Taktyki.

27paź

Wizyta w National University of Public Service

26paź

Spotkanie obiadowe słuchaczy WKOS

25paź

Nowości wydawnicze: październik (część druga)

Zapraszamy do zapoznania się z publikacjami, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Akademii Sztuki Wojennej.

25paź

PGZ i ASzWoj będą kształcić specjalistów dla branży obronnościowej

25paź

Realizacja zadań przez Wojska Chemiczne w nowych uwarunkowaniach

W dniach 25-26 października br. w ASzWoj odbyły się warsztaty zorganizowane przez Zarząd Obrony przed Bronią Masowego Rażenia Inspektoratu RW DGRSZ i CSOPBMR.

25paź

Zakończenie szkolenia w ramach WKO (25 października)

25 października 2017 r. zakończyło się szkolenie w ramach Wyższych Kursów Obronnych w grupie ministrów, sekretarzy i podsekretarzy stanu, osób pełniących funkcje w centralnych organach administracji rządowej, kierowników jednostek organizacyjnych podległych Prezesowi Rady Ministrów lub...

24paź

Konferencja „Pamiętając o tradycji, stawiamy na nowoczesność”

13 października br. w auli Biblioteki Głównej Akademii Sztuki Wojennej odbyła się konferencja zatytułowana „Pamiętając o tradycji, stawiamy na nowoczesność”. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach XIII Jubileuszowego Forum Wojskowych Bibliotek i Ośrodków Informacji...

23paź

Rozpoczęcie szkolenia w ramach Wyższych Kursów Obronnych (23.10.17 r.)

23 października 2017 r. w Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej rozpoczęto szkolenie w ramach Wyższych Kursów Obronnych.

22paź

Powrót Napoleona

Z początkiem października 2017 r. na terenie Akademii Sztuki Wojennej – przed budynkiem Komendy (nr 101), odsłonięte zostało popiersie cesarza Napoleona Bonaparte, które w czasach funkcjonowania Wyższej Szkoły Wojennej znajdowało się na dziedzińcu szkoły.

20paź

?Prawo wojskowe w procesie legislacyjnym? - konferencja w Senacie RP

W dobie terroryzmu, tzw. "wojny hybrydowej" czy kryzysów migracyjnych prawo wojskowe musi ewoluować, tak aby stwarzać warunki do podejmowania przez żołnierzy właściwych decyzji. To jeden z wniosków z konferencji „Prawo wojskowe w procesie legislacyjnym”.

20paź

Pierwsze studia dla kadry przedsiębiorstw zbrojeniowych

- Cieszę się, że porozumienie zawarte z Polską Grupą Zbrojeniową zaledwie kilka miesięcy temu, w czerwcu, nabrało już tak praktycznego wymiaru – powiedział rektor-komendant Akademii Sztuki Wojennej, gen. bryg. dr inż. Ryszard Parafianowicz podczas otwarcia podyplomowych studiów...

... ...56789101112131415...