MENU
06paź

Ruszyły Podyplomowe Studia Operacyjno-Taktyczne w nowym wydaniu

05paź

Wykład inauguracyjny Prezesa IPN dr. Jarosława Szarka w Akademii Sztuki Wojennej

Armia Rzeczypospolitej trzy razy ratowała Europę – pod Legnicą w 1241 r., pod Wiedniem w 1683 r. i pod Warszawą w 1920 r. Państwo są dziedzicami tej tradycji – mówił do studentów Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie w czasie uroczystej inauguracji roku akademickiego 2017/2018 prezes IPN...

04paź

Otwarcie Sali konferencyjno-edukacyjnej im. mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”

04paź

Uroczystość wręczenia odznaczeń prezydenckich i resortowych

4 października br. podczas inauguracji roku akademickiego, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz w imieniu Zwierzchnika Sił Zbrojnych, Prezydenta RP Andrzeja Dudy wręczył jedne z najważniejszych odznaczeń państwowych. 

04paź

Rok akademicki 2017/2018 – już otwarty!

Akademia Sztuki Wojennej to jest Alma Mater uczelni wojskowych w Polsce – powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas inauguracji roku akademickiego w Akademii Sztuki Wojennej.

02paź

Rozpoczęcie szkolenia grupy Posłów i Senatorów RP w ramach WKO

2 października 2017 r. w Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej rozpoczęło się szkolenie grupy Posłów i Senatorów RP w ramach Wyższych Kursów Obronnych.

02paź

Nowości wydawnicze: październik

Zapraszamy do zapoznania się z publikacjami, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Akademii Sztuki Wojennej.

29wrz

Zmiany kadrowe w ASzWoj

29 września w Sali Tradycji odbyły się uroczystości związane ze zmianami kadrowymi w Akademii Sztuki Wojennej.

25wrz

Rozpoczęcie szkolenia w ramach Wyższych Kursów Obronnych

Na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej rozpoczęło się szkolenie grupy Dyrektorów Departamentów i Kierowników Komórek Organizacyjnych w Jednostkach Organizacyjnych Obsługujących Prezesa Rady Ministrów oraz ich Zastępcy w ramach Wyższych Kursów...

19wrz

„Polska Skrzydła Chwały”, czyli spotkanie z Husarią Rzeczypospolitej

W dniach 16-17 września Akademia Sztuki Wojennej wzięła udział w pierwszej edycji wydarzenia „Polska Skrzydła Chwały” odbywającego się w warszawskim Forcie Bema.

18wrz

Rozpoczęcie szkolenia w ramach Wyższych Kursów Obronnych

Na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej rozpoczęło się szkolenie grupy Kierowników Oddziałów Spraw Obronnych w Wydziałach Zarządzania Kryzysowego Województw oraz przedstawicieli Komórek Obronnych Urzędów Marszałkowskich.

14wrz

Rekrutacja dodatkowa na stacjonarne studia doktoranckie WZiD

Informujemy, że w dniu 15 września 2017 r. rozpoczyna się dodatkowa rekrutacja na stacjonarne studia doktoranckie Wydziału Zarządzania i Dowodzenia. 

12wrz

Obchody ku pamięci żołnierzy I Warszawskiej Dywizji Piechoty im. T. Kościuszki

11 września na terenie dzielnicy Rembertów odbyły się uroczystości patriotyczne poświęcone pamięci żołnierzy I Warszawskiej Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki.

08wrz

Otwarcie „Salonu Maturzystów” Perspektywy 2017

W dniach 7-8 września w Auli Politechniki Warszawskiej Akademia Sztuki Wojennej wzięła udział  w XII edycji „Warszawskiego Salonu Maturzystów”.

01wrz

Obchody 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej

1 września na terenie dzielnicy Rembertów odbyły się uroczystości związane z 78. rocznicą wybuchu II wojny światowej oraz Dniem Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

29sie

Komunikat w sprawie wyboru na funkcję prorektora ds. naukowych Akademii Sztuki Wojennej

W dniu 28 sierpnia 2017 r., zgodnie z § 45 statutu Akademii Sztuki Wojennej, przeprowadzony został konkurs na funkcję prorektora ds. naukowych Akademii Sztuki Wojennej.

17sie

„Polski Żołnierz – etos i duma” - rozmowa z laureatką konkursu

Za nami druga edycja konkursu literackiego nt. „Polski Żołnierz – etos i duma – na przykładzie historycznym lub współczesnym”. Konkurs, zorganizowany przez redakcję „Polski-Zbrojnej”, skierowany został do studentów cywilnych oraz podchorążych z wyższych szkół...

17sie

Uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego

14 sierpnia w Sali Tradycji odbyła się uroczysta zbiórka z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego, w której udział wzięli pracownicy i żołnierze Akademii Sztuki Wojennej.

11sie

Szef MON z wizytą w Akademii Sztuki Wojennej

10 sierpnia 2017 roku na terenie Akademii Sztuki Wojennej odbyło się spotkanie z udziałem Ministra Obrony Narodowej, Antoniego Macierewicza, zorganizowane przez Wojskowe Biuro Historyczne im. gen. broni Kazimierza Sosnkowskiego.

02sie

Obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia pod Pomnikiem Obrońców Radiostacji Komendy Głównej Armii Krajowej w Rembertowie odbyły się uroczystości związane z 73. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego.

01sie

Obwieszczenie

Rektor-Komendant Akademii Sztuki Wojennej przedłuża konkurs na funkcję prorektora ds. naukowych ASzWoj na kadencję od 1.09.2017 r. do 31.08.2020 r.

26lip

Oświadczenie rektora-komendanta ASZWOJ

W związku z aktywnością medialną dr. Jerzego Targalskiego informuję, że wypowiedzi Pana Doktora wyrażają wyłącznie jego prywatne poglądy i nie są stanowiskiem władz Akademii Sztuki Wojennej.

24lip

Medal "Pro Patria" dla komendanta Akademii Sztuki Wojennej

23 lipca br. gen. bryg. dr inż. Ryszard Parafianowicz, rektor-komendant Akademii Sztuki Wojennej został wyróżniony medalem „Pro Patria”.

24lip

100 rocznica Bitwy pod Krechowcami – Święto 1 Pułku Ułanów Krechowieckich

24 lipca br. przypada okrągła, setna rocznica bitwy pod Krechowcami w 1917 roku, w której 1 Pułk Ułanów pod dowództwem płk. Bolesława Mościckiego przez kilka godzin skutecznie opóźniał działania 2 batalionów piechoty niemieckiej.

19lip

SPROSTOWANIE

19lip

Nowości wydawnicze: lipiec

Zapraszamy do zapoznania się z publikacjami, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Akademii Sztuki Wojennej.

18lip

Powitanie oficerów w murach ASzWoj

18 lipca br. rektor-komendant Akademii Sztuki Wojennej gen. bryg. dr inż. Ryszard Parafianowicz uroczyście powitał w Sali Tradycji oficerów rozpoczynających służbę w ASzWoj.

10lip

Obwieszczenie w sprawie konkursu na funkcję prorektora ds. naukowych

Informuję, że kandydat wyłoniony w drodze konkursu ogłoszonego dnia 5 maja 2017 r. płk dr hab. Bogdan GRENDA złożył rezygnację z funkcji prorektora ds. naukowych ASzWoj.

10lip

Zjazd Okręgu Wołyńskiego Światowego Związku Żołnierzy AK

W dniach 10-11 lipca br. w murach Akademii Sztuki Wojennej odbył się XXXVIII Zjazd Żołnierzy 27. WDP AK i Okręgu Wołyńskiego ŚZZ AK z okazji 73 rocznicy Akcji „Burza” i 74 rocznicy ludobójstwa ludności polskiej na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

06lip

#RazemBezpieczni: polsko-amerykański piknik wojskowy

6 lipca 2017 r., bezpośrednio po zakończeniu oficjalnej wizyty Prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Polsce, na błoniach PGE Narodowego w Warszawie odbył się polsko-amerykański piknik wojskowy.