MENU
05mar

Studenckie Seminarium Naukowe „Dostęp do broni palnej”

05mar

Rozpoczęcie szkolenia w ramach Wyższych Kursów Obronnych (5 marca 2018 r.)

02mar

W hołdzie obrońcom Radiostacji Komendy Głównej Armii Krajowej

2 marca br. odbyły się uroczystości patriotyczne związane z rocznicą zniszczenia radiostacji Komendy Głównej Armii Krajowej w Rembertowie. Obchody, jak co roku, zorganizowane zostały przez władze dzielnicy Rembertów oraz Szkołę Podstawową nr 217 im. Obrońców...

01mar

„Żołnierze Wierni Przysiędze” upamiętnieni przez społeczność ASzWoj

1 marca 2018 r., z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, społeczność Akademii Sztuki Wojennej uczciła pamięć bohaterów na uroczystej zbiórce w sali widowiskowej im. gen. Gągora. 

27lut

Teoria i praktyka działań nieregularnych w walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej

27 lutego br. miała miejsce ogólnopolska konferencja na temat Teoria i praktyka działań nieregularnych w walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. Wydarzenie zorganizowane zostało we współpracy Wydziału Wojskowego ASzWoj z Muzeum Wojska Polskiego oraz Wojskowym Biurem...

26lut

Obchody 187. rocznicy bitwy pod Olszynką Grochowską

W niedzielę 25 lutego br. w Warszawie odbyły się uroczystości upamiętniające 187. rocznicę bitwy pod Olszynką Grochowską. We mszy świętej sprawowanej w intencji Ojczyzny w kościele pw. Najczystszego Serca Maryi na Placu Szembeka uczestniczył Mariusz Błaszczak, minister obrony...

22lut

ASzWoj o roli przywództwa

Jak być dobrym dowódcą? – na to pytanie próbował odpowiedzieć słuchaczom gen. bryg. dr inż. Adam Joks, w trakcie wykładu wygłoszonego w Akademii Sztuki Wojennej. Prelekcja odbyła się 21 lutego br. i została zorganizowana z inicjatywy Wydziału Wojskowego.

22lut

Kwartalnik „Bellona” świętuje stulecie

Jedno z najpopularniejszych wojskowych pism naukowych – Kwartalnik „Bellona” w tym roku obchodzi stulecie swojego istnienia. 20 lutego br. z tej okazji, w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, odbył się uroczysty jubileusz.

21lut

O historii polskiej szermierki w Ambasadzie Węgier

6 lutego 2018 r. prorektor ds. studenckich prof. dr hab. Jarosław Gryz wraz z przedstawicielami Wydziałowej Rady Samorządu Studentów Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego oraz Sekcji Fechtunku Szablą Polską ASzWoj wzięli udział w spotkaniu w Ambasadzie Węgier.

16lut

Kolejna szkoła pod patronatem Akademii Sztuki Wojennej

14lut

Tydzień Powitalny dla studentów zagranicznych Erasmus+ rozpoczęty!

13 lutego br. odbyła się inauguracja XVIII edycji studiów w ramach programu Erasmus+. W trwającym właśnie Tygodniu Powitalnym (13-16.02.2018), czyli Orientation Week, udział bierze 33 studentów zagranicznych zakwalifikowanych na studia i praktyki w ASzWoj.

13lut

O zastosowaniu myślenia projektowego w siłach zbrojnych – konferencja w Ottawie

Na przełomie stycznia i lutego 2018 r. w Ottawie (Kanada) miała miejsce konferencja poświęcona innowacyjnym metodom planowania i użycia sił zbrojnych. W wydarzeniu aktywny udział wzięli przedstawiciele Zakładu Operacji w Instytucie Sztuki Operacyjnej i Taktyki Wydziału Wojskowego.

13lut

Pracownik ASzWoj wyróżniony przez Ministra Sprawiedliwości

W ramach obchodów Święta Służby Więziennej 8 lutego 2018 r. w największej podlaskiej jednostce penitencjarnej, w Czerwonym Borze, odbyła się uroczysta odprawa z udziałem Dyrektora Okręgowego płk. Piotra Kondraciuka.

09lut

Powitanie nowych oficerów i pracowników

Spotkanie w Sali Tradycji 9 lutego br. było okazją do powitania nowo przybyłych żołnierzy Akademii Sztuki Wojennej, a także wręczenia aktów mianowania.

02lut

Zakończenie Wyższego Kursu Sztabowego (WKS)

30sty

Uroczystość w Sali Tradycji

Podniosłe spotkanie w Sali Tradycji w dniu 29 stycznia br. było okazją do pożegnania oficerów kończących zawodową służbę wojskową, powitania nowoprzybyłych żołnierzy, a także wręczenia aktów mianowania na wyższe stanowiska służbowe.

30sty

„BURZA” na Wołyniu. Wokół dziejów 27. Dywizji Piechoty Armii Krajowej

29 stycznia br. w Akademii Sztuki Wojennej miała miejsce pierwsza konferencja naukowa poświęcona dziejom 27. Dywizji Piechoty Armii Krajowej oraz akcji „Burza” z 1944 r. 

22sty

Powietrzna Tarcza - 18 zakończona

19 stycznia br. słuchacze z grupy Sił Powietrznych Wyższego Kursu Sztabowego zakończyli prowadzone corocznie dwutygodniowe ćwiczenie dowódczo-sztabowe na mapach pk. Powietrzna Tarcza - 18. Kończąca ćwiczenie odprawa została przeprowadzone w obecności dziekana Wydziału Wojskowego płk....

20sty

Koordynacja działań wojska, Straży Granicznej i instytucji publicznych ciągłym wyzwaniem.

20 stycznia br. zakończyło się dwutygodniowe ćwiczenie Wydziału Wojskowego TWIERDZA-18. Pod wieloma względami było to ćwiczenie innowacyjne. Po raz pierwszy odbyło się w Przemyślu, po raz pierwszy wraz z ćwiczącej brygadzie towarzyszyła Obrona Terytorialna i po raz pierwszy...

17sty

Poetyka użycia siły. "TWIERDZA-18"

Działania naszego Taktycznego Zgrupowania Zadaniowego nie pomogły opanować sytuacji w rejonie ogarniętym konfliktem hybrydowym. Przeciwnik koncentruje swoje siły zbrojne przy granicy i zamierza pod pretekstem pomocy ludności cywilnej wkroczyć na teren suwerennego państwa i zająć...

16sty

O bezpieczeństwie w międzynarodowym gronie

15 stycznia br. w Akademii Sztuk Wojennej została zorganizowana Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Security of Europe. Challenges and Threats in the 21st Century”.

10sty

Bądź aktywny na rynku pracy po zawodowej służbie wojskowej!

Jesteś żołnierzem zawodowym, ale Twoja służba dobiega końca? Podnieś swoje kwalifikacje – skorzystaj z pomocy rekonwersyjnej oferowanej przez Akademię Sztuki Wojennej. Bądź aktywny na rynku pracy!

10sty

Kryzysowo-hybrydowa "Twierdza-18"

W Wydziale Wojskowym Akademii Sztuki Wojennej trwa pierwsza faza (kryzysowo-hybrydowa) ćwiczenia TWIERDZA-18.

08sty

Ruszyła TWIERDZA-18

8 stycznia br. Wydział Wojskowy rozpoczął ćwiczenie TWIERDZA-18, którego tematem jest działanie brygady w czasie kryzysu i wojny. To pierwsze tego typu ćwiczenie w Akademii Sztuki Wojennej.

22gru

Nowości wydawnicze (grudzień)

Zapraszamy do zapoznania się z publikacjami, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Akademii Sztuki Wojennej.

21gru

„Inwestujemy w młodych ludzi” - PGZ przyznał stypendia naszym studentom!

 – Realizując programy stypendialne, inwestujemy w naszą przyszłość. Warto inwestować w młodzież, gdyż przez ostatnie lata najzdolniejsi z nich byli niejako „wyławiani” przez zagraniczne firmy (...).

20gru

Przedstawiciele Wydziału Kształcenia na Odległość na szkoleniu w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu

20gru

Świąteczne spotkanie opłatkowe w ASzWoj

18gru

W ASzWoj wystartowała „Legia Akademicka”

18 grudnia br. w Akademii Sztuki Wojennej odbyło się oficjalne rozpoczęcie pilotażowego programu Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Legia Akademicka”.

18gru

Powitanie Zastępcy Rektora

- Sukcesywnie rosnąca liczba studentów wojskowych oraz nowe wyzwania stawiane przed Akademią Sztuki Wojennej sprawiają, że potrzebujemy u siebie tak doświadczonego oficera.

... ...23456789101112...