MENU

Zmiany kadrowe w Akademii

W Sali Tradycji Akademii Sztuki Wojennej, 27 września 2019 r. odbyła się uroczystość związana ze zmianami kadrowymi w uczelni.

Rektor-komendant ASzWoj gen. bryg. dr inż. Ryszard Parafianowicz pożegnał oficera – płk. dr. hab. Macieja Marczyka – kończącego ponad trzydziestoletnią zawodową służbę wojskową.

Generał  Parafianowicz podziękował oficerowi za modelowy przebieg jego służby oraz pracę naukową w ASzWoj. Ścieżka oficera, będąca połączeniem praktyki dowódczej i sztabowej, z późniejszą pracą dydaktyczną i naukową jest w zasadzie tym, czego wszyscy byśmy pragnęli – powiedział rektor-komendant. Podkreślił również, jak ważne jest dzielenie się zdobytą wiedzą i doświadczeniem z kolejnymi pokoleniami oficerów kształcących się w murach Akademii Sztuki Wojennej. Na koniec, w imieniu kadry i pracowników, złożył życzenia wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym.

Bohaterami uroczystości byli także st. chor. szt. Jerzy Kozaczuk oraz st. chor. szt. Grzegorz Olczak, którym rektor-komendant wręczył akty mianowania na wyższy stopień wojskowy.

Uroczystość zgromadziła przedstawicieli władz uczelni i wydziałów, kadry dydaktycznej oraz pracowników Akademii Sztuki Wojennej. Podniosłe spotkanie zwieńczyło pamiątkowe zdjęcie.


wróć