MENU

Sukces UKJ "ASzWoj Warszawa" podczas Mistrzostw Polski w judo

5 października br. w Ośrodku Sportu i Rekreacji dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy w Hali Sportowej „Siennicka” rozegrane zostały Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w Judo. Zawodnicy UKJ „ASzWoj Warszawa” zaprezentowali się w znakomitej formie, czego efektem było zdobycie dwóch srebrnych medali!

W  drodze do finału wagi do 78 kg Justyna Śliwa wygrała wszystkie walki przez ippon z Darią Tyman (Czarni Bytom), Pauliną Przyczyną (AZS AWF Wrocław), Beatą Wichan (Gwardia Łódź) oraz w walce półfinałowej - z Aleksandrą Gaj (Czarni Bytom). Jedynie w finale Justyna uległa reprezentantce Polski Paulinie Kułaga z TDK Trzcianka, zajmując tym samym drugi stopień podium.

Kolejny srebrny medal w kategorii do 100 kg wywalczył Igor Dzierżanowski. Zawodnik ten wygrał wszystkie walki przed czasem przez rzuty z Grzegorzem Słabiakiem (Czarni Bytom), Mateuszem Rasztakiem (AZS Uniwersytet Łódź) i Oleksim Lysenko (AZS AWF Warszawa). W finale nie sprostał dopiero w dogrywce Jakubowi Wójcikowi z WKS Śląsk Wrocław, zeszłorocznemu mistrzowi Polski.

W czasie uroczystego otwarcia zawodów nastąpiła bardzo miła uroczystość wręczenia nominacji na Mistrzostwa Świata w Judo Kata, które odbędą się w Meksyku w dniach 12-14 października. W formie pokazowej Nage No Kata Polskę reprezentować będą Anita Krawczyk i Maciej Pudłowski!

Przypominamy, że trenerem UKJ "ASzWoj Warszawa" jest Cezary Majewski.

***
Z Igorem, jako Sekcja Komunikacji Społecznej, mieliśmy przyjemność porozmawiać w ubiegłym roku, podczas Pucharu Polski Judo Seniorów i Seniorek 2017. Usłyszeliśmy wtedy, że Igor już kilkukrotnie stawał na trzecim stopniu podium Mistrzostw Polski, jednak nie udało się wywalczyć wyższego miejsca. Dziś już wiemy, że determinacja i ciężka praca przyniosła zamierzone efekty - SREBRO! Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych wielkich sukcesów oraz niesłabnącej motywacji do działania!