MENU

Zakończenie XX edycji studiów zagranicznych Programu Erasmus+

W Akademii Sztuki Wojennej, 30 maja 2019 r., odbyło się zakończenie XX edycji studiów zagranicznych Programu Erasmus+.

Studentów pożegnał prorektor ds. wojskowych – płk dr hab. Dariusz Majchrzak oraz prorektor ds. studenckich – prof. dr hab. Jarosław Gryz, którzy z tej okazji przyjęli w Akademii specjalnych gości. Wspólnie z zagranicznymi kadetami studiującymi w Akademii Sztuki Wojennej, w ramach Programu Erasmus+, koniec semestru świętowali zaproszeni Attache Obrony:

 • Attache Obrony Austrii – płk Ronald Rainer
 • Attache Obrony Litwy – płk Gytis Kazokas

Semestr letni roku 2018/2019 był już XX edycją studiów zagranicznych w ramach Programu Erasmus+ w Akademii. Mury ASzWoj w tym semestrze opuściło 37 studentów zagranicznych z następujących instytucji:

 1. Ege University (Turcja);
 2. National University of Public Service (Węgry);
 3. National Military University (Bułgaria);
 4. General Jonas Zemaitis Military Academy of Lithuania (Litwa);
 5. Suleyman Demirel University (Turcja);
 6. Carol I National Defence University (Rumunia);
 7. Estonian Aviation Academ (Estonia);
 8. University of Turin (Włochy);
 9. Theresian Military Academy (Austria);
 10. Babes-Bolyai University (Rumunia);
 11. International Balkan University (Macedonia Północna);
 12. Universytet Masaryka (Czechy);
 13. Nicolae Balcescu Land Forces University (Rumunia).

Podczas 4-miesiecznego pobytu w Warszawie, studenci Programu Erasmus+, poprzez swoje zaangażowanie stali się częścią społeczności akademickiej. Zaangażowali się w działalność naukową m. in. poprzez czynne uczestnictwo w międzynarodowej konferencji naukowej organizowanej przez Wydział Bezpieczeństwa Akademii Sztuki Wojennej i Uniwersytet Jana Kochanowskiego „Security of the Republic of Poland in national and international dimensions”.

Studenci brali udział w wydarzeniach sportowych, zarówno w Akademii, jak i poza nią. Erasmusi z entuzjazmem dołączyli do w imprez biegowych odbywających się w Warszawie: Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Orlen Warsaw Marathon, Biegu Konstytucji oraz 100-minutowej sztafecie na 100-lecie Wyższej Szkoły Wojennej.
 

Szczególnym zainteresowanym studentów cieszyła się sekcja szermierki działająca w ramach AZS ASzWoj. Dwójka szermierzy – Adela Stefan oraz Marius Preda reprezentowała rembertowską uczelnię  podczas Akademickich Mistrzostwach Polski w Poznaniu. Oprócz tego studenci uczestniczyli w podróży studyjnej do Wrocławia. Wyjazd połączony był  z Olimpiadą Sportową zorganizowaną w Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki.

Wszystkim studentom życzymy niegasnącego zapału, dalszego rozwoju oraz sukcesów naukowych!

Uroczystość została zorganizowana przez Uczelnianego Koordynatora Programu Erasmus+ Olgę Ścigałę-Karpińską oraz Zespół ds. Procesu Bolońskiego.


wróć