MENU
17gru

Kolejna edycja kursu administratorów aplikacji JEMM

Ostatni kurs administratorów aplikacji JEMM (Joint Exercise Management Module) w 2018 roku został przeprowadzony w dniach 10 - 14 grudnia, na bazie odpowiednio skonfigurowanej pracowni w Centrum Symulacji i Komputerowych Gier Wojennych. Była to kolejna edycja realizowana pod auspicjami Akademii Sztuki Wojennej w ramach oferty CDKO.

08paź

Obrady XIII NATO CAX FORUM w SOFII

W dniach 25 - 27 września 2018 roku w stolicy Bułgarii, Sofii, odbyło się XIII forum państw członkowskich Paktu Północnoatlantyckiego i sojuszników, poświęcone ćwiczeniom wspomaganym komputerowo (CAX – Computer Assisted Exercise). W konferencji uczestniczyła delegacja Centrum Symulacji i Komputerowych Gier Wojennych.

12cze

Szkolenie kadry CSiKGW z nowej wersji systemu JTLS

W dniach 04-08.06.2018 r. w Centrum Symulacji i Komputerowych Gier Wojennych odbyło się szkolenie specjalistyczne dla kadry z budowy bazy danych i modelowania w systemie symulacyjnym JTLS-GO przeprowadzone przez przedstawiciela firmy Rolands & Associates Corporation – panią Ellen Roland.

28lut

Kurs specjalistyczny dla administratorów aplikacji JEMM

Pierwszy kurs administratorów aplikacji JEMM (Joint Exercise Management Module) w 2018 roku został przeprowadzony w dniach od 29 stycznia do 2 lutego, na bazie odpowiednio skonfigurowanej pracowni w Centrum Symulacji i Komputerowych Gier Wojennych.

28lut

Zakończenie specjalistycznego kursu operatorów systemu symulacyjnego JTLS

W dniach 14-26.01.2018r. w Centrum Symulacji i Komputerowych Gier Wojennych został przeprowadzony kurs specjalistyczny dla operatorów stacji roboczej systemu symulacyjnego JTLS

12paź

Przedstawiciele Centrum na XII NATO CAX FORUM

Jedną z doskonałych okazji pozyskiwania i wymiany doświadczeń są spotkania konferencyjne użytkowników systemów symulacyjnych służących do przygotowania i przeprowadzenia ćwiczeń wspomaganych komputerowo CAX (Computer Assisted Exercises).

19wrz

CSiKGW na Konferencji Użytkowników JTLS

W dniach 04 - 07 września  odbyła się XIX międzynarodowa konferencja użytkowników systemu symulacyjnego JTLS (Join Theatre Level Simulation). Konferencja odbywała się w Monterey, w Stanach Zjednoczonych.

13cze

Pożegnanie oficerów CSiKGW kończących służbę zawodową

Kwiecień 2017 był czasem pożegnania trzech naszych kolegów, Panów ppłk. Krzysztofa Łobody i Jana Strynowicza oraz Pana kmdr. por. Marka Jankiewicza.

12kwi

ppłk Paweł BORYN żegna się z mundurem

Pożegnanie odbyło się w sali tradycji, gdzie pamiątkowe upominki wręczał dziękując za dotychczasową służbę Rektor ASzWoj Pan generał Ryszard Parafianowicz.

11kwi

Wizyta klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego z Białegostoku

W dniu 3 kwietnia Centrum Symulacji i Komputerowych Gier Wojennych odwiedziła wycieczka klas mundurowych.

11kwi

Wizyta studyjna delegacji Instytutu Wyższych Studiów Obronnych w Rzymie

W dniu 5 kwietnia miała miejsce wizyta studyjna delegacji Instytutu Wyższych Studiów Obronnych w Rzymie. Uczestnicy delegacji zapoznali się z organizacją ćwiczeń dowódczo-sztabowych prowadzonych w CSiKGW.

11kwi

Wizyta delegacji Akademii Dowódczo-Sztabowej Królestwa Arabii Saudyjskiej

W dniu 6 kwietnia w Centrum Symulacji i Komputerowych Gier Wojennych miała miejsce wizyta zapoznawcza delegacji Akademii Dowódczo-Sztabowej Królestwa Arabii Saudyjskiej.