MENU
19lip

W ASzWoj trwa rekrutacja na studia cywilne!

W Akademii Sztuki Wojennej trwa rekrutacja na studia licencjackie, magisterskie oraz podyplomowe.

14sie

Uroczysta zbiórka z okazji Święta WP

W murach Akademii Sztuki Wojennej, 14 sierpnia 2019 r., odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Wojska Polskiego.

01sie

1 sierpnia - 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

„Polacy! Od dawna oczekiwana godzina wybiła. Oddziały Armii Krajowej walczą z najeźdźcą niemieckim we wszystkich punktach Okręgu Stołecznego” – napisano w pierwszej powstańczej odezwie rozklejonej na ulicach stolicy.

18lip

Listy rekrutacyjne - I stopień

Drodzy Kandydaci! Zachęcamy do zapoznania się z listami osób wstępnie zakwalifikowanych na studia I stopnia oraz listami rezerwowymi.

15lip

Global Affairs and Diplomacy

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi specjalnej oferty dydaktycznej w postaci rocznych studiów podyplomowych z zakresu Global Affairs and Diplomacy.

15lip

Stawiamy na rozwój - wywiad z płk. dr. hab. Leszkiem Elakiem, prorektorem ds. dydaktycznych Akademii Sztuki Wojennej

Zachęcamy do lektury wywiadu z płk. dr. hab. Leszkiem Elakiem, prorektorem ds. dydaktycznych Akademii Sztuki Wojennej, którego udzielił portalowi "Polska Zbrojna".

10lip

Zmiany kadrowe w ASzWoj

W Sali Tradycji Akademii Sztuki Wojennej, 10 lipca br., odbyła się uroczystość pożegnania dwóch oficerów w związku ze skierowaniem ich do służby poza granicami Polski.

26cze

Wizyta przedstawicieli Akademii Dowodzenia Bundeswehry

W Akademii Sztuki Wojennej gościła delegacja niemiecka, której przewodniczył płk Ralf Lasinski. Wykładowców i słuchaczy kursu Sztabu Generalnego Akademii Dowodzenia Bundeswehry przyjął płk dr hab. Tadeusz Zieliński – prorektor ds. naukowych.

25cze

Otwarcie "Common Security and Defence Policy Orientation Course"

W trakcie kursu uczestnicy zapoznają się z wieloma aspektami WPBiO, np.: strukturą zarządzania kryzysowego w UE, globalną strategią Unii w kwestii bezpieczeństwa, finansowaniem misji i operacji UE, przebiegiem procesu decyzyjnego.

24cze

Wręczenie sztandaru Akademii Sztuki Wojennej

W ceremonii uczestniczyli minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz sekretarz stanu w MON Tomasz Zdzikot.

19cze

Wręczenie sztandaru Akademii Sztuki Wojennej - zapowiedź

W poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., odbędzie się uroczyste wręczenie sztandaru Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie.

12cze

Premiera filmu i otwarcie wystawy o gen. Wieniawie-Długoszowskim

W Akademii Sztuki Wojennej, 12 czerwca 2019 r., odbyła się uroczysta premiera filmu „Ułańska jesień” połączona z otwarciem wystawy „Ułańska jesień…Generał dywizji, doktor medycyny Bolesław Wieniawa-Długoszowski 22 lipca 1881 r. – 1 lipca 1942 r.”

31maj

Zmiany kadrowe w Akademii

W Sali Tradycji Akademii Sztuki Wojennej, 31 maja br. odbyła się uroczystość związana ze zmianami kadrowymi w uczelni.

29maj

DZIEŃ WETERANA DZIAŁAŃ POZA GRANICAMI PAŃSTWA

Od lat 50. XX w. w ponad 90 misjach i operacjach zagranicznych wzięło udział ponad 115 tys. żołnierzy i kilka tysięcy funkcjonariuszy z Polski.

28maj

Kurs oficerów rezerwy OPBMR

Kolejna edycja kursu oficerów rezerwy OPBMR zakończyła się 28 maja 2019 r. Główny nacisk szkolenia został położony na praktyczne umiejętności pracy osób funkcyjnych na stanowisku dowodzenia batalionu chemicznego.

28maj

Projekt eNOTICE

W dniach 21-24 czerwca br. w Gurcy (Francja) przedstawiciel Centrum Szkolenia Obrony przed Bronią Masowego Rażenia uczestniczył w kolejnym spotkaniu konsorcjum realizującego projekt eNOTICE. Celem projektu jest stworzenie paneuropejskiej sieci centrów i ośrodków szkolenia z zakresu...

28maj

Wizyta gen. Andrzeja Pawlikowskiego w USA

W dniach 25 kwietnia – 10 maja br. profesor wizytujący Akademii Sztuki Wojennej – gen. bryg. Andrzej Pawlikowski przebywał z wizytą oficjalną w Stanach Zjednoczonych.

27maj

Mistrzostwa Wyższego Szkolnictwa Wojskowego

Reprezentacja Akademii Sztuki Wojennej wzięła udział w Mistrzostwach Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w strzelaniu z pistoletu wojskowego. Zawody odbyły się  dniach 24-26.05.2019 r. w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

24maj

Zapraszamy do składania abstraktów na ISMS 2019

Kolejna edycja prestiżowej konferencji International Society of Military Sciece na temat Building Military Science for the Benefit of Society odbędzie się w dniach 18-20 października 2019 r. w Akademii Obrony Narodowej Austrii w Wiedniu. Termin wysyłania zgłoszeń wraz z abstraktami...

22maj

MBA Defense&Security

Akademia Sztuki Wojennej zaprasza zainteresowanych problematyką zarządzania obronnością i bezpieczeństwem na jedyne w Polsce studia Master of Business Administration Defense&Security.

17maj

I Akademickie Targi Pracy w ASzWoj

W targach będzie uczestniczyło kilkanaście instytucji z szeroką ofertą pracy, praktyk i staży dla studentów oraz absolwentów Akademii. Odbędą się również prezentacje multimedialne oraz wykład otwarty prowadzone przez pracodawców.

15maj

Uroczyste otwarcie wystawy "Polski gen wolności"

W Klubie Akademii Sztuki Wojennej, 15 maja 2019 r., uroczyście otwarto wystawę Instytutu Pamięci Narodowej pt. „Polski gen wolności. 150 lat walk o Niepodległość (1768-1918) ”.

14maj

Szermierze z ASzWoj na Akademickich Mistrzostwach Polski

Sekcja szermiercza Akademii Sztuki Wojennej, 11 maja 2019 r.,  wzięła udział w Akademickich Mistrzostwach Polski zorganizowanych przez Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. W turniejach floretu, szabli i szpady udział wzięło 132 zawodników z 32 uczelni.

13maj

"Polski gen wolności" - otwarcie wystawy

W Akademii Sztuki Wojennej, 15 maja 2019 r., zostanie zaprezentowana wystawa Instytutu Pamięci Narodowej pt. „Polski gen wolności. 150 lat walk o Niepodległość (1768-1918) ”.

12maj

Wydział Zarządzania i Dowodzenia oraz Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej zawarły porozumienie o współpracy

9 maja 2019 roku na Politechnice Warszawskiej odbyło się seminarium naukowe pt. "Transport jako obszar poznania nauk o zarządzaniu i jakości oraz inżynierii lądowej i transportu". Podczas spotkania zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Wydziałem Zarządzania i Dowodzenia...

09maj

Konferencja: stulecie polskiego wywiadu i kontrwywiadu

Dzisiaj w godz. 10.00-13.00,  w Akademii Sztuki Wojennej, odbędzie się konferencja „Stulecie powstania Oddziału II Sztabu Generalnego – 100 lat polskiego wywiadu i kontrwywiadu wojskowego”.

08maj

PIERWSZE W HISTORII ĆWICZENIA JOINT RESOLVE-19

Bałtycka Akademia Obrony (Baltic Defence College − BALTDEFCOL) i Akademia Sztuki Wojennej prowadzą wspólnie pierwsze ćwiczenia pod kryptonimem Joint Resolve-19.

06maj

MAJOWE WIBRACJE 2019

Uczelniana Rada Samorządu Studentów Akademii Sztuki Wojennej zaprasza do udziału w tegorocznych Juwenaliach.

30kwi

Zbiórka z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

W Sali Tradycji Akademii Sztuki Wojennej, 30 kwietnia 2019 r., odbyła się uroczystość z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Na początku odczytano list od ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka skierowany do żołnierzy i pracowników cywilnych wojska.

25kwi

Warsztaty: wizerunek współczesnego żołnierza WP

W Akademii Sztuki Wojennej, w dniach 25-26 kwietnia 2019 r., odbyło się szkolenie poświęcone sposobom prezentacji współczesnych Sił Zbrojnych RP. Warsztaty pt. „Jak efektywnie komunikować sprawy wojska w XXI wieku” zainaugurował Mariusz Błaszczak, minister obrony...