MENU

Kurs doskonalenie dowództwa grupy zadaniowej OPBMR Sił Odpowiedzi NATO

W Centrum Szkolenia Obrony Przed Bronią Masowego Rażenia,7 stycznia br., rozpoczęło się szkolenie oficerów i podoficerów z korpusu osobowego Obrony Przed Bronią Masowego Rażenia w ramach „Kursu doskonalenie dowództwa i sztabu Grupy Zadaniowej OPBMR Sił Odpowiedzi NATO”. 

Celem prowadzonego kursu jest pogłębienie wiedzy specjalistycznej, a ostatecznie, właściwe przygotowanie do certyfikacji narodowej i międzynarodowej Grupy Zadaniowej OPBMR.

Polska już po raz trzeci pełni rolę państwa ramowego dla Grupy Zadaniowej OPBMR. Jest to również trzecia edycja kursu dedykowanego dla personelu SON realizowana w Centrum Szkolenia Obrony Przed Bronią Masowego Rażenia Akademii Sztuki Wojennej. Program kursu uwzględnia doświadczenia wynikające z poprzednich jego edycji oraz aktualne uwarunkowania użycia Grupy Zadaniowej OPBMR w operacjach sojuszniczych.

Złożona tematyka prowadzonego szkolenia jest realizowana przez doświadczonych specjalistów Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, jak również wykładowców z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych, Wydziału Wojskowego i CSOPBMR Akademii Sztuki Wojennej.

 


wróć